Wednesday
29.06.2022
12:39
Наше вітання Гость
RSS
 
МАЙСТЕРНЯ ПОДАРУНКІВ
Pаnbuket
Главная Регистрация Вход
Історія винекнення листівки »
НЕЗВИЧАЙНІ ПОДАРУНКИ ДО КОЖНОГО СВЯТА ТА ПРОСТО ТАК!!!

МЕНЮ 


КАТЕГОРІЇ


Вітальна листівка. Історія листівки
Що таке листівка?

 

Листівка – це, як правило, яскрава, мальовнича картинка, покликана покращити настрій тієї людини, якій вона призначена. Це можуть бути справжні витвори мистецтва (точніше, їх репродукції), або просто щось веселе та "прикольне". І не завжди важливо звертати увагу на те, що зображено на цих листівках. Набагато частіше треба звертати увагу на підтекст - саме в ньому виражені думки, які часом важко висловити в словах.

По частоті листівок, що посилаються один одному, соціологи і психологи судять про стан суспільства. Що частіше люди посилають листівки, то краще живеться країні. В останні десятиліття культура листівки почала повільно марніти, несподівано відродившись на новому рівні. Листівка стала перетворюватися на витвір мистецтва, якщо не художника, то дизайнера та креативників.

Листівка - символ повільного та міцного життя кінця дев'ятнадцятого століття. Якщо перебирати старовинні листівки тих років, епоха з куртуазністю, трохи наївною, здоровою естетикою та філософським сприйняттям світу постає прямо перед вами, туманом піднімаючись зі старих, не глянсових шматочків сірого від часу картону. Хочуть творці листівок того чи ні, листівка все одно несе в собі прихований скалок епохи, розповідаючи через століття про смаки, уподобання, естетику, технології та державний устрій.

 

Історія листівки.

Загальновідома історія листівки як поштової картки налічує вже понад 140 років. За такий довгий термін існування листівки, її зовнішній вигляд, призначення неодноразово змінювалися.

Так, у Японії, наприклад, перші листівки були подвійними, тобто такими, які, строго кажучи, не вважаються листівками у сучасному значенні слова.

У перші листівки, випущені в 1893 році, і зовсім не призначалися для посилки поштою - їх продавали як сувенір.

Найраніша вітальна картка, яку зберігає Британський музей у Лондоні, датована XV століттям, тобто часом початку друкарства в Європі. Вона присвячена святу св. Валентина. Її створення приписують герцогу Орлеанському. Сидячи у в'язниці, він складав любовні листи дружині.

На початку XIX століття в Англії стали користуватися вітальні картки, присвячені Великдень, Різдву, дню св. Патріка. Не всі вони пересилалися поштою, але це були вже листівки, якщо під ними розуміти саме "відкриті листи". В 1795 була випущена серія різдвяних листівок, виконана за малюнками англійського художника Добсона.

. А через п'ять років їх уже відкрито продавали у магазинах разом із поштовим папером.

Вітальні картки зазвичай виконувалися з усією можливою ошатністю - адже привітати даму серця означало подарувати їй не просто листівку, а гарну річ, яку вона, безсумнівно, зберігала б довго і згадувала дарувальника з належним благоговінням.

Для випуску карток світ витрачалося чимало зусиль, оскільки до 1860-х років листівки виготовлялися, як правило, вручну. Художники малювали та розфарбовували їх, намагаючись не допускати відмінностей екземплярів. Така копітка, майже "каторжна" робота змушувала видавців шукати різні способи виготовлення листівок, що, з одного боку, вносило різноманітність у методи роботи листівкових художників, а з іншого - надавала листівкам несподіване виконання та виняткову красу, гідну того, щоб сприймати листівки як справжні. твори мистецтва.

Часто вітальні картки, обрамлені віньєтками та висічкою, були справжніми витворами мистецтва. Довгий вітальний текст зазвичай не передбачався. Краса картки передавала всі ненаписані слова, що належали нагоді. Ми нічого не знаємо ні про дарувальників подібних карток, ні про адресатів – але ті почуття, які донесли до нас чудові вітальні картки.

Символіка не поштових карток зазвичай була досить одноманітною і впізнаваною. Художники використовували нескладні символи, зрозумілі для людей. Інакше такі картки ризикували б залишитися незатребуваними покупцями, що не влаштовувало видавців. Так, на багатьох картках присутні віньєтки - орнаменти з квітів, стилізовані зображення серця, голуб, що несе в дзьобі запечатаний конверт. Причому, треба зазначити, що листа від коханого зображалося саме у вигляді конверта, але не як листівка. Можливо, це підкреслювало спосіб пересилання таких дивовижних листівок поштою - саме в конверті. Слід зазначити, що такі картки зазвичай дуже цікаві, часом загадкові, якщо розглядати в натурі. Плоска сторінка не здатна передати опуклості таких "ексклюзивних" листівок. Тим часом, розібратися у всіх тонкощах технології, що застосовується дореволюційними видавцями, здатний лише добре підкований фахівець. Оригінальна, добре продумана комбінація різних методів дозволяла створювати справжні шедеври видавничого мистецтва.

Епоха поштових листівок та одночасний технічний прогрес призвели до того, що листівки дедалі менше виготовлялися вручну із застосуванням оригінальних технологій. Навіть "валентинки" почали друкуватися на фабриках.

Тому й сьогодні такі ручні вітальні картки сприймаються як щось незвичайне.

статтю взято з інтернету
     КОНТАКТИ

  

   097-944-61-92

    097-944-61-92

   panbuket.com.ua

   panbuket@gmail.com     ГРАФІК РАБОТИ
 Пн-Пт
09.00-19.00
Сб-Нд
09.30-18.00

ПОШУКСтатистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0